T A Y F A

Yükleniyor

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO (Search Engine Optimization) bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkarılması çabalarının bütünüdür. SEO hem sitelerin analiz edilmesi hem iyileştirilmesi süreçlerini kapsar. Teknik ve organik çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Bireylerin veya kurumların SEO Danışmanlığı Hizmeti almalarının en önemli sebepleri arasında müşteriler tarafından en çok bulunabilen web site olma isteği yatmaktadır. Çünkü müşteriler (veya kullanıcılar) bir içerik veya hizmet ararken büyük oranda ilk sıralardaki sitelere tıklamaktadır. Web sitelerin çok tıklanması arama motorlarında üst sıralara çıkarmaya yararken, üst sıralara çıkması da tıklanmasını artırmaktadır. Karşılıklı olarak böyle bir avantaj sağlamaktadır.

İş faaliyetlerini fiziksel yöntemlerle sürdüren birey ve kurumlar daha yerel kitlelere hitap etmektedirler. Fakat bir web site sahibi olan ve bunu üst sıralara çıkarmayı başarabilmiş kişi ve kurumlar daha geniş kitlelere hitap edebilir ve faaliyetlerini genişletebilirler.

SEO NEDEN Önemlidir

Oturum süresi gibi konular analiz edilebilir. Bu analizler web sitelerin iyileştirilmesi hakkında kayda değer düzeyde ipuçları vermektedir. Analizler sonucu web sitelerde yapılan düzenlemeler ile sıralama doğal bir şekilde yükselme gösterecektir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti alan kişi ve kurumlar tüm bu teknik bilgilerin detaylarını bilmek zorunda kalmaksızın web sitelerinin sıralamalarını yükseltebilmektedirler.

Tayfa Digital & Creative olarak verdiğimiz SEO Danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak kurumunuzun internet dünyasındaki bilinirliğini artırabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

SEO için Bazı Önemli Terimler

Site içi SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının rahat gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Arama motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Kalit puanınısı etkileyen bazı faktörler belirtilmiştir.

Meta Etiketler

Sayfalarınıza, içeriğiniz ile ilgili, size özgün başlık ve açıklama etiketleri ekleyin.

Heading Etiketleri

İçeriklerinizde ana başlığı ve alt başlıkları belirten, etiketleri doğru sıraya sahip hiyerarşik yapı ile kullanın.

SEO Dostu URL

Akılda kalıcı, kısa ve anlaşılır URL yapısı tercih edin.

Breadcrumb

Sayfalar arası dolaşımı ve kategori yapısını gösterbilmek için yol klavuzunu kullanın.

Sayfa Hızı

Kullanıcılarınızı ve arama motorlarını memnun etmek için sayfalarınızı hızlandırmalısınız.

Site Haritası

Google’ın sayfalarınızı hızlı keşfedebilmesi için doğru yapıda site haritası oluşturun.

Webmaster tools

tools.tayfa.com.tr ile ücretsiz bir şekilde Site ve SEO analizi yapabilir, sitenizin durumunu görebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Analizi Yap

Tayfa Digital & Creative

SEO ve SEM hizmetlerimizle ile ilgili 0507 159 5045 ’yi arayabilir veya alttaki fomu doldurarak sizi aramamız için talepte bulunabilirsiniz.

İletişim Formu