T A Y F A C R A T İ V E

Yükleniyor


Alt Etki (Subdomain) Nasıl Oluşturulur?

Bir Alt Alan Adı, kayıtlı bir Alan Adının bir uzantısı olarak işlev görür ve yeni bir Alan Adı kaydettirmek zorunda kalmadan ziyaretçileri farklı bir web adresine göndermenize olanak tanır.
Örneğin, alanadiniz.com, hedeflerinize bağlı olarak alt etki alanlarına sahip olabilir: shop.alanadiniz.com veya blog.alanadiniz.com. Bir Alt Etki Alanı oluşturmak, web içeriğinizi ana siteniz dışında ayrı bölümlere ayırmanıza veya düzenlemenize yardımcı olur.

cPanel Aracılığı ile Alt Etki Alanı (Subdomain) Oluşturma

Barındırma hesabınıza erişmek ve bir Alt alan adı oluşturmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

  1. cPanel hesabınıza giriş yapınız Giriş linkiniz “https://alanadiniz.com/cpanel” veya “https://alanadiniz.com:2083” (Lütfen giriş yaparken alanadiniz.com kısmını kendi alan adınız ile değiştirmeyi unutmayınız.)

  2. Domains panelinin altındaki Subdomains bağlantısına tıklayın.

  3. Subdomain alanına istediğiniz Subdomain Adını girin; ör. blog.alanadiniz.com için, bu alana "blog" kelimesini girmeniz yeterlidir.

Belge kaynağı, dizinde otomatik olarak oluşturulacaktır. Yeni Alt Alan Adınız için web sitesi dosyalarının saklanacağı yer burasıdır.
  1. Etki Alanı altındaki açılır listeden kullanılacak Etki Alanı Adını seçin.

  2. Değişiklikleri kaydetmek için Oluştur düğmesine tıklayın.

  3. Sonraki sayfada bir onay mesajı görüntülenecektir. Eklenen Alt Alan Adlarınızı görüntülemek veya daha fazlasını oluşturmak için Geri Dön'ü tıklayın.

Tüm Alt Alan Adlarınızın bir listesi sayfanın altında görünecektir. Tercih edilirse, görüntülenecek bir web sitesi belirtmek için Yeniden Yönlendirmeyi Yönet bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yazın

Son Gönderiler

PrestaShop Otomatik Oturum Sonlandırma Sorunu

DNS Nedir? DNS Nasıl Düzenlenir?

Php Sürümü Nasıl Değiştirilir?

Alt Etki (Subdomain) Nasıl Oluşturulur?